Kedves Zöldszívesek!


Spread the love

Most kaptam egy Facebookos üzenetet egy régi zöldszívesünktől. Olvassátok sorait olyan örömmel, ahogy én tettem. Az üzenetet a levélíró engedélyével teszem közzé. Fogadjátok szeretettel.
Üdvözlettel: Orgoványi Anikó

Kedves Anikó!
Végre rászántam magam, hogy megírjam a beszámolót a gyerekkori élményeimről. Fogadják szeretettel:
A képek közel 20 éve, 1999 tavaszán készültek a Zöld Szív Ifjúsági Természetvédelmi Mozgalom országos versenyén, ahol a tiszaújvárosi Széchenyi István Általános Iskola 4.b osztályának 5 fős csapata első helyezést ért el.
Az Országháznál készült képen balról Dusza Anikó, Szabó Adrienn, Varga Ildikó osztályfőnök, Bencs Viktória, Földvári Orsolya és guggolva jómagam vagyok látható.
Vissza az elejére…
A 4.b osztályban lehetőség volt környezet szakkörre járni, amelyet osztályfőnökünk tartott. Örömmel vettem részt ezen a délutáni elfoglaltságon, ahol vagy az iskola falain belül, vagy a város környékén járva-kelve tanulmányoztuk a növényeket, állatokat, természetet.
A verseny előzményeire csak halványan emlékszem. Feladatlapokat töltöttünk ki, amelyekre a „Szivárvány újság”-ból kivágott emblémát ragasztottuk. Rajzokat készítettünk.
Ezután nyílt lehetőség a Zöld Szív országos versenyén való részvételre, amelyre hetekig készültünk. Lampionokat készítettünk, és Budapest nevezetességeit tanultuk még a vonaton is a főváros felé tartva. A szállásunk egy középiskolai kollégiumban volt. A fővárosban töltött 3 nap alatt látogatást tettünk az Országházban, elvittek minket a Szentendrei Skanzenbe is (2. foto). A Halászbástyán megrendezett lampionos felvonulásra elég jól emlékszem, illetve az eredményhirdetésre. Országos első helyezettek lettünk, a zöld szíves fehér molinó egy évig a mi iskolánk auláját díszítette. Óriási öröm fogadott minket az oktatási intézményünkben. Az egész iskola előtt adta át gratulációját az iskola vezetése. A zöld szíves oklevelet (3.foto), a kitűzőt és tollat a mai napig őrzöm.
A magam részéről a természet szeretete a mai napig is megmaradt. 6-7-8. osztályban földrajz szakkörre jártam, ahol végleg eldöntöttem, hogy földrajzot szeretnék tanulni. Ezt meg is valósítottam, a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán geográfusként végeztem 2012-ben, azután PhD hallgató voltam. Eközben a Debreceni Egyetem Gazdasági és Vidékfejlesztési Karán vidékfejlesztési agrármérnök diplomát szereztem. A munkám mindkét területet érinti.
Ami a csapattagokat illeti, rajtam kívül ketten is természettudományi területen tanultak tovább, Anikó matematikus, Orsi környezetmérnök lett.
Hasonlóan szép élményeket kívánok a mai zöld szíves gyerekeknek is!
Zöld szíves üdvözlettel,
Pálóczi Ágnes